Altrad Toffifee-ask

Hej på er!

Idag smyger jag in med en omgjord Toffifee-ask. En perfekt gåva när man ska iväg på adventsfika eller att ge i stället för en julgrupp.

Jag har gjort den jätteenkel och snabb lösning genom att ta måtten från originalförpackningen och vikt efter den.

Asken är klädd med det härliga pappret: Reindeer och kritvitt cardstock. Mitt på asken har jag dekorerat med cirklar utskurna i guldpapper och cardstock. Den ståtliga renen kommer från ett stickersark och de guldfärgade pearls jag använt finns här.

Med hjälp av några bitar washitape som jag satt på en av spillbitarna gjorde jag vimplar och tagen. Stämpeln jag använt kommer från egen gömma. Avslutningsvis gjorde jag lite egna snöflingor med hjälp av en paper-pen.

Det var allt jag hade för er idag!

Kramar DT-Maria


Publicerat

i

,

av

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *