Nyhetsbrev från Kristinas Scrapbooking!

Hej i höstmörkret!
För visst är kvällarna mörka nu? Perfekt tid att börja tänka på
julkort och albumtillverkning av sommarens alla foton!
Vi har redan fått in många nya julpapper och fler kommer kontinuerligt.

Vad sägs om en klassisk julsaga
från Reminisce i grönt, rött och guld?

My Mind’s Eye’s julkollektion innehåller bl.a.
glitterpapper, blandat med gammeldags vintage stil.

En serie som skiljer sig i mängden är Echo Parks
”Photo Freedom Dear Santa”.
 

En annan, lite oväntad kollektion från Bo Bunny med tecknade, färgglada figurer är serien ”Elf Magic”. Matcha med stickers, dekorationer, chipboard och rhinestones för fulländade julkort!

”Silver & Gold” heter Bo Bunny’s andra julserie som är en väldigt
mysig och elegant julserie i den klassiska färgskalan.

”Holly Bright” heter Kaisercrafts julkollektion, och här ser vi småmönstrade julpapper i retro-stil, perfekt till julkort och andra pysselprojekt.


Erbjudandet gäller fram till fredag 4:e oktober, eller så långt lagret räcker. Gåvan blir antingen ett ark stickers eller ett ark die cuts som följer med i din order. Du ska ha handlat varor för minst 300 kr, exkl. frakt och ev. fakturaavgift för att ta del av detta erbjudande. Gäller även i fysiska butiken i Ängelholm.

 

Och för alla er som väntar på Magnolias julserie,
Winter Wonderlnad Collection 2013.
så får ni vänta till slutet av oktober. 


Det var lite smått och gott och nyinkommet som nu finns i webbutiken! Håll dig uppdaterad genom vår Nyhetskategori, och besök gärna vår julkategori där du finner över 500 julrelaterade artiklar!

 


Publicerat

i

,

av

Etiketter:

Kommentarer

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *