Sommar och sol Layout

Hej på er scrapvänner!
Idag bjuds ni på en layout i glada färger! Motivet är riktigt somrigt, och det är nog för att jag innerligt längtar efter sommaren nu! Och imorrn är det ju faktiskt den första juni… 😉

Fotot togs för flera år sen då vi spenderade en sommarvecka i en stuga på Åland. Mysigt!! Att leka i vattenbrynet var toppen för en 3 1/2-åring!

I botten har jag ett av Primas vackra papper ur serien Sun Kiss.  Jag har sedan dekorerat med söta blommor från en förpackning med hela tre olika buketter! HÄR hittar du den! Nerstucken bland blommorna ser ni två söta pins. Ser ni de söta remsorna med små bin på som sitter ovanför och nedanför fotot? Det är en remsa från Sun Kiss-pappret, och blev perfekt att använda så här! Sött va?!

De små bokstavsstickersena i titeln är Primas Almanac.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tack för idag!


Publicerat

i

av

Etiketter:

Kommentarer

4 svar till ”Sommar och sol Layout”

  1. Profilbild för ScrapSalig
    ScrapSalig

    Underbar sommar-LO, perfekt val av designark och dekor! Så fint du placerat fotot, snygg ”matta”!

    Ha det gott!

    Kram

  2. Profilbild för Rosemarie
    Rosemarie

    åå, den här LO:n utstrålar verkligen sommar och sol. Jättefin är den!
    Kram
    Rosemarie

  3. Profilbild för Malin
    Malin

    Härlig lo och vad fint du fått till så att man faktiskt oxå ser det fina papperet!
    Kram MAlin

  4. Profilbild för Kristina Melin
    Kristina Melin

    Myyys!! Vilket kritvitt hår han har på bilden! Så blond var min Rikard också, men våra söner är ganska mörka (till hans förtret).

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *